שייט עמוס צבע את חופי אשדוד

  • 20  מאי  | 08:00
  • חוף הקשתות

מאות שייטים בגילאים שונים מכל רחבי הארץ הגיעו לאשדוד לקחת חלק בשיט עמוס המסורתי. לזכרו של עמוס ליברמן ז"ל חניך ומדריך במועדון הימי.

הים הכחול והשקט היה לקבלת הפנים הכי טובה שיכלו השייטים לקבל. המרכז לחינוך ימי שמארח את האירוע התכונן ברמה הראויה למארח וקצר שבחים כמידי שנה מהאורחים.

הרוח שהצטרפה גם בהמשך הבוקר הפכה את השיט למושלם. ראשונים יצאו למים הגילאים הנמוכים ובהמשך יצאו הבוגרים יותר.

המרכז לחינוך ימי שמנוהל ע״י רשות הספורט העירונית שינה את פניו בשנים האחרונות והפך למוביל, כמות השייטים שמובילים את המועדון גדלה בקצב גדול והמרכז אף התרחב לתחום הלימודים כמפעיל ושותף למגמת מדעי הים שנפתחה במקיף ג׳.

שייט עמוס נכלל בשבוע אירועי ספורט גדוש תחת שבוע הספורט של ישראל שהתקיים במשך כל השבוע שעבר וכלל פעילויות רבות בינהם אירועי פיטנס, שחמט, ג׳ודו, ריקודי עם ועוד שלל אירועים שהחזירו את ימי רשות הספורט לקצב ולפעילות שאיפיינה אותה טרום מגפת הקורונה.

הישגים גם בשייט במכמורת:

מגמת השייט שנמצאת בפריחה ומציחה מתמדת ממשיכה להביא הישגים מכובדים גם בתחרויות ארציות, ברשות הספורט נחושים להצמיח אלופים ואלופות מהמרכז לחינוך ימי ואתמול במכמורת ממשיכים לראות את הניצנים עם 2 נציגויות מכובדות על הפודיומים,שבמקום 1 ביק 4 זכתה האשדודית המבטיחה נועה רכס ובמקום השני והמכובד ביק 5 דניאל הרשקוביץ.

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר ויו״ר רשות הספורט:

שיוט עמוס לזכרו של עמוס ליברמן ז"ל סוגר בדיוק בזמן את שבוע הספורט של ישראל שהפעילה רשות הספורט במשך השבוע האחרון במגוון אתרים בעיר, הרשות תמשיך במהלך הביב והקיץ לעודד פעילות גופנית בכל דרך ולכלל האוכלודסיות בדיוק כמו שעשתה טרום הקורונה. מציע לכלל התושבים לעקוב אחרי דף הפייסבוק ולהתעדכן במגוון הפעילויות״.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט:

״חזרה לפעילות ימית אחרי שנת קורונה זה הדלק הטוב ביותר להניע את שרשרת האירועים הימיים, שייט עמוס לזכרו של עמוס ליברמן ז"ל הוא מסורת שנתית שרק הקורונה הצליחה לבלום, אחנו שמחים לחזור לפעילות ולהישגים משמעותיים גם ברמה המקצועית ול פחות ברמת הספורט הקהילתי הפועל בפארקים ובאולמות הספורט.״