רשות הספורט העירונית ממשיכה לעודד את פעילות הזומבה בימי שישי, גם השבוע תתקיים הרקדת זומבה בחוף הקאנטרי הישן ברובע יא׳. פעילות הזומבה היא עוד נדבך בעידוד פעילות גופנית של רשות הספורט. הפעילות הינה ללא תשלום ופתוחה לכל מי שחובב זומבה או פעילות אירובית בעיר.

את הפעילות תעביר השבוע פיינגרש, רגינה המוכרת יותרת כמיס ביקיני הישראלית וקטפה את המקום השלישי בתחרות העולמית בלונדון מוכרת ומתמחה בהעברת שיעורי זומבה במספר מועדוני כושר מובילים.

פיינגרש, עם יותר מ-78,000 עוקבים באינסטגרם מוכרת גם בזכות טוריה ועצותיה בעיתונות המקומית והאזורית, התארחה במספר תכניות בוקר ולא רק.

ברשות הספורט מתכננים עוד שלל פעילויות המעודדות אורח חיים בריא ופעילות גופנית, מיד אחרי פסח תושק תכניית הקיץ ויש למה לחכות.

מועדים ושעות פעילות מתפרסמים בדף הפייסבוק של רשות הספורט

לרשות הספורט העירונית אשדוד מגוון מסורות שנתיות שהפכו לשם דבר, במגוון ענפים אשדוד נחשבת למובילה ארצית, אליפות המטקות היא דוגמא טובה למיזם שהחל כמיזם קהילתי והשתדרג לאירוע ארצי מוביל בכל קנה מידה.

מאשדוד מקיימת את אליפות ישראל במטקות, מה שהתחיל מחלום של תושב העיר אשדוד אורן בן חמו הפך לאטרקציה קייצית לה מחכים בהתרגשות כל שחקני המטקות בישראל.

חוף הקשתות נצבע מידי שנה החל משעות הצהריים המוקדמות באווירה קייצית וצבעונית בה לוקחים חלק שחקני ושחקניות המטקות מכל רחבי הארץ.

מתחם מושקע הכולל יציע מוצל ומוסיקת רקע קצבית, ובעיקר הרבה תקתוקי כדורי מטקות מהירות היו מנת חלקו של מי שביקר במתחם אליפות ישראל במטקות שהקימה רשות הספורט העירונית זו הפעם השישית.

שחקני מטקות מקצועיים מכל רחבי ישראל הגיעו לאשדוד כדי לקבוע מי אלוף ישראל במטקות ומי הצמד שתקתק הכי הרבה מכות בזמן מוגבל של 3 דקות.

עם כל הכבוד לצד המקצועי מדובר בהפנינג מטורף, רווי פרסים, הגרלות וכיבודים שלא ניתן לראות באף תחרות בארץ, אבטיח קר, שתייה קלה ובירות, פיצוחים, קרטיבים ומה לא? על כלה ועוד מגוון פרסים אחראי אורן בן חמו הוגה הרעיון והלב הגדול מאחורי המיזם.

שחקני ושחקניות המטקות נפרשים על טווחי גילאים שונים ורואים גם את דור העתיד שמתחיל להגיע ולהתמחות בתחום המטקות.

כל מי שחשב שמדובר בספורט זניח שמעבירים איתו את הזמן בחוף הים שיחשוב שוב, אשדוד הופכת אט אט לבירת שחקני המטקות בישראל בזכות המעורבות של רשות הספורט העירונית ושחקני המטקות.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט העירונית:

״אשדוד זו עיר חוף-ים, כמו שמקצועות המים, השייט והגלישה מקבלים במה כך גם מקצועות החול, כדורעף חופים, כדוריד חופים וכמובן המטקות. המטקות הם כבר לא משחק פנאי עם זוג מטקות עץ, מדובר בתעשייה שלמה מתפתחת וכך גם כמות השחקנים.

אשדוד ידועה ומוכרת בסטנדרטים שהיא מציבה לעצמה באירוח תחרויות, כך גם הפעם ובכל הפעמים שאירחנו את תחרויות המטקות.

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר ויו״ר רשות הספורט:

תפקידנו כרשות ספורט עירונית לתת במה לכלל התושבים ולהעניק להם את חווית ההשתתפות והצפייה בכלל ענפי הספורט. המטקות שהיה ענף זניח הפך באשדוד לאירוע שיא שרק מי שנכח היום באירוע יכול להבין את סדרי הגודל של ההתפתחות. אני מברך את כל מי שלקח חלק בהפקה והצלחת האירוע הססגוני.

In event_facilities