השנה הגדולה של הספורט באשדוד -2023

בשנת 2023 זכתה העיר אשדוד בשלושה גביעי מדינה בענפי ספורט מובילים.
כדויד, כדורעף וכדורסל נשים. הישגים מדהימים אלה מצטרפים לעשרות הצלחות נוספות בספורט הישראלי והבינלאומי.
מאז כניסתו של יורם אסרף, לתפקיד המנכ"ל בראשות הספורט באשדוד, רשות הספורט משקיעה המון משאבים במגוון ענפים שעד כה לא ראו את תמיכת הרשות. 

העיר אשדוד זכתה בעונת 2023 בשלושה גביעי מדינה בענפי ספורט מובילים: כדוריד, כדורעף וכדורסל נשים, ההישג הנדיר מצטרף לעשרות הצלחות בצמרת הספורט הישראלי והבינלאומי, כאלה שלא תמיד זוכים לחשיפה והערכת הציבור.

רשות הספורט העירונית מאז כניסתו של יורם אסרף לתפקיד מנכ״ל הרשות משקיעה המון משאבים במגוון ענפים שלא זכו לעדנה קודם, ההשקעה והתנאים האופטימליים שהעניקה הרשות לענפים כמו השייט, הג׳ודו, הרמת משקולות ועוד הרבה ענפים החזירו כבר את ההשקעה בדמות הישגים ארציים ובינלאומיים שחוזרים לעיר ככבוד והשקעה בתושבי העיר שזוכים להצלחות גדולות.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אמר:
"אנחנו גאים להיות בצמרת הספורט הישראלי בזכות התקצוב והתמיכה העירונית, המייצרות מסורת של הצלחות גם בתחום הספורט. הקבוצות מהוות גאווה אמיתית לעירנו ומחזקות את האחדות והאחווה בין כל חלקי העיר.
ההשקעה העירונית בספורט המקצועני הובילה להישגים חסרי תקדים בעיר, עם גביע המדינה בכדורסל נשים, גביע המדינה בכדורעף נשים וגביע המדינה בכדוריד גברים. בעירייה בשיתוף רשות הספורט העירונית, מאיצים גם את השיפוץ במגרשים השכונתיים, קידום בניית קריית הספורט ומטמיעים את האהבה לספורט גם בבתי הספר:
כולם יכולים למצות את הפוטנציאל שלהם"

בעיריה מדגישים כי החזון של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מקבל תקצוב מלא מהעיריה ומוכיח את עצמו לכל אורך העשור האחרון.
אשדוד היום מוצבת על המפה עם הישגים ברמה הארצית. עונת 2022-2023 תיזכר כאחת הטובות בספורט המקומי עם הישגים משמעותיים בזירות השונות.
בנוסף להישגים הספורטיביים, עוד הישג משמעותי זה מעורבות הקהל. כאשר משפחות שלמות מגיעות ליהנות מחוויה ספורטיבית מקומית, אנחנו יודעים שקורה פה משהו טוב.

לדברי ראש העיר ד"ר לסרי, "פירות ההשקעה באים לידי ביטוי בגביעים ובאליפויות לאורך השנים, ובעיקר ביציבות לאור בניית תשתית ספורטיבית אנושית והשקעה במתקנים.
אנחנו משקיעים בתשתיות, בשיפוצי מגרשים בשכונות והתקנת תאורה חדשנית כדי לעודד ספורט עממי גם בשעות הערב, סללנו גם מסלולי אופניים ושבילי הליכה. אנחנו מאמינים שהספורט הוא כלי למוביליות חברתית משמעותית, ומטמיעים את האהבה אליו גם בבתי הספר כדי שכל אחת ואחד יוכלו לממש את הכישרון ולמצות את הפוטנציאל שלו"

זכייה ב3 גביעי מדינה מעידים על ההישגים המרשימים של אשדוד. אחת מהן, בנות אשדוד שגם העפילו לגמר אליפות המדינה (אך נוצחו במשחק המכריע מול אליצור רמלה). זכייה נוספת של בנות הכרעף שלקחו את גביע המדינה מול מכבי חיפה החזקה בעונה פשוט מצוינת. הזכייה השלישית של הפועל בגביע המדינה שמראה את עוצמתו של ענף זה באשדוד והתבססותו של המועדון בצמרת הענף בישראל שנשלט במשך שנים על ידי מכבי תל אביב וקבוצות העיר ראשון לציון.

"אנו מודים לכל השחקנים, השחקניות, הצוותים המקצועיים על ההישגים", ציין יורם אסרף מנכ״ל רשות הספורט העירוני .

    הרשמה לניוזלטר

    קבלו עדכונים על אירועי הספורט הקרובים

    איך אתה מעוניין לקבל את המידע?